Menu
Earlier news
10:01 29-October-2016

Saturday's handball matches - 29.10.2016

Categories: Eastern Europe
Views: 3467

Photo: http://handballveszprem.hu/

Written by: Rasmus Boysen

Hballtransfers.com provides you today's match schedule.

 

Germany:

Bundesliga:

19.00: HC Erlangen - THW Kiel.
Live on:
TV: Arenasport 2 (SRB)
Stream: BET365.com, Viaplay.dk (DEN), DAZN.com (GER)

19.00: VfL Gummersbach - TBV Lemgo.
Live on:
Stream: Sport1.de (GER)

19.00: MT Melsungen - GWD Minden.

2. Bundesliga:

19.00: TV Emsdetten - TSG Ludwigshafen-Friesenheim.

19.00: TUS N-Lübbecke - DJK Rimpar Wölfe

19.30: Dessauer - TV Neuhausen-Erms

19.30: TV Hüttenberg - Wilhelmshavener

20.00: SG Bietigheim-Metterzimmern - Empor Rostock

3. Bundesliga:

19.00: HV Grün-Weiss Werder - SV Anhalt Bernburg.
Live on:
Stream: sportdeutschland.tv.

 

France:

Coupe de la Ligue quarterfinals:

15.30: Montpellier HB - Chartres.

18.00: US Ivry - US Dunkerque.

20.00: Tremblay Handball - HBC Nantes.
Live on:
TV: beIN Sports (FRA)

20.30: Pontault - Fenix Toulouse.

 

Denmark:

888Ligaen:

15.00: Mors-Thy Håndbold - HC Midtjylland.

15.00: Århus Håndbold - SønderjyskE.

16.10: Skjern Håndbold - Bjerringbro-Silkeborg.
Live on:
TV: TV2
Stream: BET365.com, Play.tv2.dk

1. division:

15.00: Lemvig-Thyborøn Håndbold - Fredericia HK.

16.00: Korsør-Slagelse - Otterup HK.

 

Spain:

17.00: BM Sinfin - FC Barcelona Lassa.
Live on:
Stream: BET365.com, EHFTV.com

17.00: CD Bidasoa Irun - BM Granollers.
Live on:
Stream: BET365.com, EHFTV.com

17.00: BM Villa de Aranda - BM Cuenca.
Live on:
Stream: BET365.com, EHFTV.com

18.00: Ademar Leon - BM Guadalajara

18.30: Morrazo Cangas - BM Benidorm

18.30: Puente Genil - Helvetia Anaitasuna

18.30: Puerto Sagunto - BM Huesca

20.00: Naturhouse La Rioja - Atletico Valladolid

 

SEHA League:

16.30: Meshkov Brest (BLR) - RK Gorenje Velenje (SLO)
Live on:
TV: Belarus TV5 (BLR), Sport TV Slovenia (SLO)

17.00: RK Zagreb (CRO) - Izvidac (BIH)
Live on:
TV: Arenasport 1 (CRO), Arenasport 2 (SRB, BIH, MNE, MAC), Arenasport (SVK).

17.00: Tatran Presov (SVK) - RK Vardar (MAC)
Live on:
TV: Arenasport (SVK), MRT (MAC)

 

Sweden:

16.00: LUGI - Alingsås HK
Live on:
Stream: Cmore.se (SWE)

16.30: Hammarby - Aranäs HK
Live on:
Stream: Cmore.se (SWE)

18.00: GUIF Eskilstuna - Redbergslids IK
Live on:
Stream: Cmore.se (SWE)

 

Iceland:

18.00: Haukar - Grotta.

 

Croatia:

18.00: Dubrava - Metalac

18.00: RK Zamet - Gorica

19.00: RK Porec - Kastela

19.00: Vinkovci - Umag

 

Macedonia:

18.00: RK Pelister - RK Metalurg Skopje 2

18.00: RK Prilep - RK Borec

18.30: Radovis - Rabotnicki Skopje

 

Serbia:

19.00: Rudar Kostolac - RK Partizan Belgrade

19.00: Sloga - Jugovic

19.00: RK Spartak Vojput - RK Metaloplastika Sabac

 

Slovenia:

17.30: Krka - Ptuj

19.00: Dobova - RK Koper

19.00: Jeruzalem Ormoz - RK Dol Tki Hrastnik

19.00: Ribnica - RK Maribor Branik

19.00: RK Trebnje - Loka

 

Hungary:

13.30: MOL Pick-Szeged - Telekom Veszprém.
Live on:
TV: M4 Sport TV (HUN)
Stream: delmagyar.hu (HUN)

18.00: Balatonfüredi - Cegledi

18.00: Csurgoi KK - Balmazujvaros

18.00: Oroshazi - Sport-Komloi

18.00: Grundfos Tatabanya - Eger.

Earlier news
See related news
Friday's handball matches - 21.10.2016
Esteki rookie of Champions League
Rød questionable for the Euros!